Patero úspěšné kariéry pro ženy

1. Nespoléhejte se na to, že vás partner (máte-li ho) bude po celý život finančně podporovat a snažte se sama o finanční nezávislost. Protože váš vztah se může kdykoliv rozpadnout a vám zůstanou pouze nezaplacené účty, možná i společné děti a oči pro pláč.

2. Využijte toho, že jako žena máte s největší pravděpodobností náskok ve vzdělání – i malé holčičky jsou ve škole lepší než kluci a s postupem do vyšších typů škol se to nemění – a snažte se nastartovat svou kariéru hned po ukončení školy.

3. Zaměřujte se cíleně na obory či pracovní pozice, kde jsou vysoké platy – pokud chcete jít do oborů služeb jako je školství nebo zdravotnictví, snažte se alespoň o vedoucí pozici. 

4. Vím, že být s malým dítětem dlouho doma, je obrovské lákadlo, ale pokud zůstanete několik let jen v domácnosti, budete se do své práce velice těžko vracet a navazovat na pozici, kterou jste měla před tím. 

5. To nejdůležitější na konec – najděte si partnera, který vás bude ve vaší práci podporovat a nebude automaticky předpokládat, že domácnost a děti jsou vaší výsostnou doménou, která se ho vůbec netýká.

Pokud se chcete ve své kariéře posunout nebo vám to všechno přerůstá přes hlavu,

objednejte se na konzultaci.