Máte ve svém týmu „traviče studní“?

Kdo to je? A co se s ním dá dělat?

Tenhle pojem jsem slyšela na jednom školení a hned si vzpomněla na kolegyni, která byl přímo ukázkovým příkladem.

„Travič studní“ je člověk, který během krátké doby dokáže rozvrátit celý tým. Poznáte ho podle toho, že neustále pronáší ironické poznámky na adresu ostatních a roznáší pomluvy.

Věčně si na něco stěžuje, intrikuje a manipuluje se všemi okolo. Ti skutečně nejschopnější a nejvýkonnější lidi odejdou jako první. A zbytek týmu budete dávat dohromady hodně dlouho i po jeho odchodu.

Sám sebe považuje za nejschopnějšího a neomylného a velmi rád a často upozorňuje na chyby druhých. Opak je pravdou a většinou mu chybí zdravé sebevědomí.

Co s ním?

Nejdříve si zkuste mezi čtyřma očima vyjasnit, že takové chování trpět nebudete. Většinou však na racionální argumenty a domluvu neslyší.

Pokud to nepomůže, bez milosti se ho zbavte. Škody, které v kolektivu napáchá, jsou nedozírné. Ti skutečně nejschopnější a nejvýkonnější lidi odejdou jako první. A zbytek týmu budete dávat dohromady hodně dlouho i po jeho odchodu.

Máte podobnou zkušenost? A povedlo se vám „traviče“ zbavit?

V práci trávíme hodně času a potkáváme různé typy lidí. S některými nám je dobře, s některými míň. Vycházet se všemi se musíme naučit. Stejně jako vypořádat se se všemi úkoly. Všemi těmito věcmi se zabýváme ve skupině na FB. Je to balanc na vysokých podpatích.

Přidejte se k nám!