Patero úspěšné kariéry pro ženy

Sníte o kariérním postupu a za pár let se vidíte na manažerské pozici? Kariérní úspěch je běh na dlouhou trať. Pokud znáte pravidla hry, cíl máte na dosah. Téma „kariéra a ženy“ má svá jedinečná specifika a zásady. Pojďme se společně podívat na ty hlavní.

1. Stanovte si cíl: Finanční nezávislost

Nespoléhejte se na to, že vás partner (pokud ho máte) bude po celý život finančně podporovat a snažte se sama o finanční nezávislost. Protože váš vztah se může kdykoliv rozpadnout a vám zůstanou pouze nezaplacené účty, možná i společné děti a oči pro pláč.

2. Nastartujte kariéru hned po škole

Využijte toho, že jako žena máte s největší pravděpodobností náskok ve vzdělání – i malé holčičky jsou ve škole lepší než kluci a s postupem do vyšších typů škol se to nemění – snažte se proto začít s kariérou hned po ukončení školy.

3. Na výběru oboru záleží

Zaměřujte se cíleně na obory nebo pracovní pozice, kde jsou vysoké platy. Pokud chcete jít do služeb jako je školství nebo zdravotnictví, snažte se dostat alespoň na vedoucí pozici. 

4. Doma s dětmi nezůstávejte déle, než je nutné

Vím, že být s malým dítětem dlouho doma, je obrovské lákadlo. Ale pokud zůstanete několik let jen v domácnosti, budete se do své práce velice těžko vracet a navazovat na pozici, kterou jste měla před tím. Pokud to váš zaměstnavatel a děti dovolí, můžete pracovat aspoň pár hodin týdně z domu a udržet si tak pracovní kontakty. Návrat do práce tak bude mnohem jednodušší a bez stresu.

5. Nastavte si jasné hranice

To nejdůležitější nakonec – najděte si partnera, který vás bude ve vaší práci podporovat a nebude automaticky předpokládat, že domácnost a děti jsou vaší výsostnou doménou, která se ho vůbec netýká. Buďte si jistá sama sebou a stůjte si za svým.

Jaké jsou vaše kariérní plány? Nikdy není pozdě začít se změnou a splnit si své pracovní sny. Ať jste teprve na začátku, nebo už máte něco za sebou. Na konzultacích kariérového koučinku s klientkami společně nacházíme ideální kariérní cestu a definujeme jednotlivé kroky. Protože i malý krůček může vést k významné změně. A co teprve ten velký.