Patero úspěšné kariéry pro ženy

Sníte o kariérním postupu a za pár let se vidíte na manažerské pozici? Kariérní úspěch je běh na dlouho trať. Pokud znáte pravidla hry, cíl máte na dosah. Téma „kariéra a ženy“ má svá jedinečná specifika a zásady. Pojďme se společně podívat na ty hlavní.

1. Stanovte si cíl: Finanční nezávislost

Nespoléhejte se na to, že vás partner (máte-li ho) bude po celý život finančně podporovat a snažte se sama o finanční nezávislost. Protože váš vztah se může kdykoliv rozpadnout a vám zůstanou pouze nezaplacené účty, možná i společné děti a oči pro pláč.

2. Nastartujte kariéru hned po škole

Využijte toho, že jako žena máte s největší pravděpodobností náskok ve vzdělání – i malé holčičky jsou ve škole lepší než kluci a s postupem do vyšších typů škol se to nemění – snažte se proto začít s kariérou hned po ukončení školy.

3. Na výběru oboru záleží

Zaměřujte se cíleně na obory či pracovní pozice, kde jsou vysoké platy. Pokud chcete jít do oborů a služeb, jako je školství nebo zdravotnictví, miřte alespoň na vedoucí pozici. 

4. Doma s dětmi nezůstávejte déle, než je nutné

Vím, že být s malým dítětem dlouho doma, je obrovské lákadlo, ale pokud zůstanete několik let jen v domácnosti, budete se do své práce velice těžko vracet a navazovat na pozici, kterou jste měla před tím. Pokud to váš zaměstnavatel a děti dovolí, můžete pracovat alespoň pár hodin týdně z domu a udržet si tak pracovní kontakty. Návrat do práce tak bude mnohem jednodušší a bez stresu.

5. Nastavte si jasné hranice

To nejdůležitější nakonec – najděte si partnera, který vás bude ve vaší práci podporovat a nebude automaticky předpokládat, že domácnost a děti jsou vaší výsostnou doménou, která se ho vůbec netýká. Buďte si jistá sama sebou a stůjte si za svým.

Jaké jsou vaše kariérní plány? Nikdy není pozdě začít se změnou a splnit si své pracovní sny. Ať jste teprve na začátku, nebo už máte několik příček kariérního žebříčku za sebou. Na konzultacích kariérového koučinku s klientkami společně nacházíme ideální kariérní cestu a definujeme jednotlivé kroky. Protože i malý krůček může vést k významné změně. A co teprve ten velký.